Psychology, Therapy, Education, Seminar, Coaching

Wunderkid

a

Wunderkind Nedir?

Öğrenciyi yetiştiği okul ortamında başarıya odaklarken aynı zamanda öğrencinin beceri noktalarını geliştirerek onu yaşama hazırlar.
 Wunderkid, 6 – 14 yaş arası çocuklara özel bir çalışma programıdır.
 Hafta içi her gün 2 saat öğrencilerle okul çıkışı çalışılır.
 Bu program 8 aylık bir programdır ve programın sonunda öğrencilere Wisefull Wunderkind Katılım Sertifikası verilmektedir.

a

Tespit

Wunderkind'de öncelikle programa katılacak olan öğrenciler için akademik gelişim ve eğitim testleri yapılır. Testler, uzman psikologlar tarafından rapora dönüştürülür. Bu testlerin sonuçlarına göre öğrencilerin güçlü ve zayıf yönleri belirlenir. Buna göre de her öğrenciye özel program hazırlanır.

a

Özel Program

Öğrencilerin test raporlarının psikologlarca incelenmesinin ardından her bir öğrenciye özel özgün çalışma programı belirlenir. Bu çalışma programı hem eğitim hem de bireysel beceri gelişimlerini kapsamaktadır. Wunderkid programı sekiz ay boyunca uygulanır.

a

Takım Çalışması

Takım çalışmaları bireyin gelecekteki yaşamını etkileyen en önemli faktördür. Günümüzün bireyselleşen dünyasında takım çalışması becerisi önemsenmektedir. Bu nedenle Wunderkind eğitimi süresince grup çalışmaları ve ortak aktivitelerle öğrencinin becerilerinin gelişmesi sağlanır.

a

Psikomotor Egzersizler

Psikomotor egzersiz nedir? temelinde hareket olan becerilerin kazanılmasını içeren ve doğum öncesi dönemde başlayıp ömür boyu süren bir süreçtir. Bu süreçte bedeni kullanma ve nesne kullanma olmak üzere iki hareket türü kazanılır.

a

Okul Ödevlerinin Bitirilmesi

Okul sonrası aileler işten dönünceye kadar okul ödevlerinin tamamlanması ailelerin akşamları birlikte daha güzel zaman geçirmelerini sağlayacaktır. Wunderkind, okul ödevleri için her bir öğrenciyle ayrı çalışma yapmaktadır.

a

Brain Train Beceri Noktaları

Brain Train ile hedeflenen çocukların 28 beceri noktasının gelişimine katkı sağlamaktır. Bu çalışmaların sonucunda öğrencilerin gelişim çağındaki gereksinimlerine daha kolay ulaşmaları sağlanır.

a

Beceri Noktalarına Yönelik Çalışmalar

Beceri Noktalarına Yönelik Çalışmalar: Görsel algı gelişimi
, Görsel motor koordinasyonu
, İşitsel algı gelişimi
, Dikkat ve konsantrasyon egzersizleri
, Sosyal beceriler
, İnce motor becerileri
, Hafıza çalışmaları
, Oyunlarla interaktif öğrenim
, Drama tekniğiyle aktif okumalar., Yaratıcı düşünme
, Duygusal gelişim(sosyalleşme – empati – duygu ifade etme)
, SCAMPER Tekniği

Wisefull Hizmetleri, akademik çalışmaları ve alan tecrübesi eşliğinde şekillenmiştir. Çalışmalarımız haftalık zümrelerde akademik yaklaşımlara göre sürekli güncellenir.

Paylaşarak üreten Wisefull psikolog, pedagog ve eğitimcileri takım çalışmasıyla danışanlarına sıra dışı çözümler, sunumlar, eğitimler ve yaklaşımlar sunar.

Online ve yüz yüze yoğun çalışmalar yapan Wisefull psikolog, pedagog ve eğitimcileri çözümü çok karmaşık durumlarda bile deneyim ve birikimleriyle danışanların güvencesidir.

Uluslararası Geçerliliği ile Wisefull Eğitim Sertifikaları, yaşamınızda sizlere yeni kapılar açacak ve yaşama bakış açınızı değiştirecek.

Hedeflerinize giden yolda ``şimdi``yi değerlendirerek geleceğinize yön vermenizde Wisefull koçluk çözümleri size destek verecek.

Psikologlar ile sorunların çözümünü aramak en doğrusu. Wisefull değerlendirme testleri ve sonrasında terapileri çözümü bulmanıza yardımcı olacak.

Wisefull Bizim Farkımız

Profesyonel ve Tecrübeli Takım

Wisefull'un çalışanları bir takımdır ve tecrübeleri, birikimleriyle birbirlerini tamamlarlar. Seans, terapi, eğitim ve seminerleri için her hafta takım çalışması yaparlar. Wisefull'un her bir danışanı için özel çalışma yürütülür.

Education Coordinator, Coach
Uzman Psikolog
Family Coaching, Wunderkid Principal
Uzman Psikolog
Psychologist, Wunderkid Coordinator
Psychologist
Psychologist
Coach and Consultant
Psychiatrist M.D

Şimdi Yeni Çalışmalar

Popüler Online Eğitimler

Wisefull Akademi'nin online eğitimleri, terapileri, koçluk seansları ve seminerleri ile hedeflerinize kolayca ulaşın.